Ruszył nabór do III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej

Od 9 listopada br. można wysyłać zgłoszenia do kolejnej edycji jednego z najważniejszych projektów muzycznych Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Na kandydatury pianistów i zespołów kameralnych instytut czeka do 15 lutego 2023 roku. Udział w wydarzeniu jest dla nich szansą na zdobycie międzynarodowej popularności. W tej edycji Konkursu pula nagród to 100 000 euro.

Cel Konkursu

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej popularyzuje muzykę polską XIX i XX na świecie. Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w dniach od 2 do 9 lipca 2023 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. 

Celem konkursu jest promowanie utalentowanych muzyków, którzy zdecydują się włączyć do swojego repertuaru mniej znane dzieła polskich kompozytorów, zwłaszcza utwory rzadziej obecne w repertuarze polskich i zagranicznych artystów. Nagrania zarejestrowane podczas wydarzenia są dostępne na największych platformach streamingowych. Organizacja Konkursu to także promocja Polski jako miejsca, w którym odbywają się wydarzenia artystyczne o ogólnoświatowym zasięgu. Konkurs odbywa się co dwa lata i może być przeznaczany dla różnych składów wykonawczych. 

czytaj dalej